Windows 10 ile Android Telefonunuzu Yönetin

1

Windows 10 ile artık android telefonunuz daha uyumlu hale geliyor. Microsoft Yapı konferansı sırasında, Microsoft’un telefonunuzu Windows 10 PC’nize bağlamak için yeni araçlar geliştirdiğini açıkladı. Yeni gelecek güncelleme ile Windows 10 kullanan kişiler cep telefonları ile eş zamanlı olarak bazı yeni özellikler kazanacak. Şuan için sadece çapraz tarayıcı özelliği sayesinde bilgisayarınızda açık olan web sayfalarını kolayca cep telefonunuza gönderebileceksiniz.

Windows 10 Insider Preview Build 16251 sürümü ile kullanıcılara “Telefon” adlı yeni bir ayar seçeneği eklendi. Kullanmak için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor. Şimdilik sadece Android işletim sistemi kullanan telefonlara destek veriyor, ancak iPhone sürümünün gelmesi gerektiğini düşünüyoruz.

windows 10 ayarlar

İki cihaz birbirine bağlandıktan sonra, tarayıcının yerel paylaşım seçeneğiyle bilgisayarınıza bir web sitesi gönderebilirsiniz. Paylaşımı açın ve ikinci adıma geçmek için “PC’den devam et” seçeneğini seçin. Sonra, PC’nizde kullandığınız Microsoft hesabında oturum açmanız gerekir. Telefon ve bilgisayarnızda aynı hesabı kullanmanızın temel nedeni bulut yapısını daha etkin olarak deneyim etmeniz için gerekmektedir.

windows android telefon bağlama

Microsoft bu atılım biraz geç kaldı gibi çünkü Google Chrome üzerinde şuan için bu işlemleri sorunsuzca yapabiliyorsunuz. Chrome üzerinden Google hesabınız ile sorunsuzca bulut tabanlı etkileşimde bulunabilirsiniz.

5.0
06

Paylaş

1 Yorum

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.