Samsung Galaxy S9 Teknik Özellikler

0
Samsung Galaxy S9 teknik özellikleri lansman tarihi ve fiyatını araştırdık. Samsung, önümüzdeki ay amiral gemisi Galaxy S9 tanıtımına başlayacak. Bir çok sitede sızıntı haberler kol geziyor. Bizde bu haberlerden doğru olanlarını sizin için derledik.

Samsung Galaxy S9 Özellikleri


Çıkacak olan yeni galaxy modeli için ön görülen teknik özellikler yer almaktadır.

  • 5,8 / 6,2 inç Quad HD AMOLED Edge Ekran 570 ppi / 529 ppi
  • Qualcomm Snapdragon 845 ve Exynos yine iki farklı mimari söz konusu
  • Samsung S9 Android 8.0 Oreo sürümü ile gelecek
  • Yeni Cat 18 LTE desteği
  • Çift arka kamera
  • Gömülü parmak izi tarayıcıyı iPhone X tarzında
  • USB – C Desteği

Samsung Galaxy S9 Sızıntı Bilgileri

Sızdırılan bazı  bilgilere göre Samsung Galaxy S9 bu yıl iki farklı ürün olarak gelecek. Alışık olduğumuz Galaxy S9 ve Galaxy S9+ olarak piyasaya çıkacağı yönünde bilgiler geziniyor. Samsung, Galaxy S8 modelinde yer alan parmak izi okuyucusunu arka kısımdan kaldırarak ekranın içine yerleşik olarak verebilir. Kamera açısından arka kısımda çift kamera olacağı yönünde çok fazla haber döndüğünü bilmelisiniz.

Eğer bu yıl değilse, Samsung’un önümüzdeki yılın MWC’sinde bir lansman planlayabileceğini ima ediliyor. Her iki telefon modelinin tamamen farklı özellikleri olacak.

Bu cihazın fiyatlaması hakkında henüz kesin bir bilgi yok, ancak S9 ve S9 Plus için ön görülen fiyatlar S8 ve S8 Plus çıkış fiyatlarından daha yüksek olacağı kesin.

Son çıkan raporlar Samsung’un Galaxy S9’u, Apple’ın Face ID teknolojisine rakip olacak yeni nesil 3D algılama donanımlarıyla rekabete sokacağını gösteriyor.

3D algılama ile daha güvenli yüz tanıma bu cihazın ana vurgusu olacak. S9, ilk kez bir kablosuz kulaklık deneyimi için kulaklık jakını kaldıracağı yönünde haberlerde sıkça forumlarda dolaşıyor.

Kamera bakımı açısından Samsung Galaxy S9 / S9 Plus 12MP / 16MP çift arka kamera ile gelecek. Samsung halen ekran üzerinde çalışacak parmak izi sensörü için çalışmalarına devam ediyor. Testler olumsuz sonuçlanır ise parmak izi sensörünün arkaya taşınma ihtimali bir hayli yüksek.

Diğer Samsung Galaxy S9 donanımlarının bir kısmı, güçlü Snapdragon 845 işlemcisi ve sektörde ilk 6CA desteği olan Catt 18 LTE modem, galaxy S8’deki 1GBps’a kıyasla %20 artışla 1.2Mbps indirme hızına sahip olacağı yönünde.

5.0
08

Paylaş

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.