Faturalı Hatta Kredi Kampanyası ve Bilinmesi Gerekenler

20
Faturalı Hat Kullanıcılarına, 24 Ay vade ile Nakit imkanı reklamlarını gördüyseniz kanmayın. Dolandırıcıların yeni yolu Faturalı hatlara kredi sloganı. Facebook ve duraklara reklam veren bazı kişiler faturalı hat sahiplerine 2.000 TL ila 6.000 TL arasında aynı gün kredi verdiklerini söylüyorlar. Banka üzerinden kredisi onay almayan kişilere telefon hattına kredinizi çıkarıyoruz diyerek elden para veren kişiler son günlerde çok arttı.

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Acil nakit ihtiyacınızı bankalar üzerinden karşılamadığınız durumlarda bunu fırsata çevirmek için kurulmuş yeni bir yöntem olarak karşımıza faturalı hatlara kredi sloganı altından yeni dolandırıcılık yöntemi gelişti. Faturalı hat üzerinden nasıl kredi kullanıyorsunuz. Faturalı hattınız üzerinden kredi ürünü kullanmanızın imkanı yoktur. Çünkü hiç bir finans şirketi telefon operatörü üzerinden kredi ürünü sağlamıyor. Peki bu kişiler size nasıl para sağlıyor? Kullanmış olduğunuz faturalı hattınız üzerinden size cihaz kampanyası ile alabileceğiniz en pahalı cep telefonunu faturanıza ek olarak aldırtıyor ve cihazını elden satıyor. Tabi ki burada kendi kar payını aldıktan sonra size ödemesini yapıyor.

Örnek olarak; 5.000 TL’ye yada 6.000 TL’ye faturanıza ek alınan cep telefonunu bayi, hat sahibinden 6.000 TL ye elden satın alıyor ve hat sahibine 5.500 TL veriyor. Kalan 500 TL de bayiinin aracılık komisyonu olarak size söyleniyor. Sizde aylık kredi taksidinizi öder gibi hattınıza ek olarak ödüyorsunuz. Mantık olarak kredi çekmiş ve kredi taksitlerinizi cihaz kampanyasına ödüyorsunuz.

Ancak bu durum ne kadar yasal? Orası için daha henüz bir yasal düzenleme mevcut değil. Ancak sonuç olarak Faturalı hattınıza almış olduğunuz bir cihazı yine istediğiniz kişiye satmak yada hediye etmek sizin tercihiniz.

Faturalı Hattıma Nasıl Kredi Alırım?

Bankalardan yada eş dosttan nakit sıkıntınızı gideremediyseniz ve son çare olarak bu yöntemi yapmak zorundaysanız dikkat. Öncellikle faturalı hat kullandığınız operatörüzü arayarak güncel tarife ve cihaz kampanyaları hakkında bilgi edinin. Satmak için alacağınız telefonun ikinci el ve az kullanılmış fiyatlarını gittigidiyor ve sahibinden üzerinden inceleyin. Operatörünüzün cep shop mağazasına giderek cihazınız için tarifenize ek anlaşmasını yapın. Cihazı kapalı kutu olarak saklayın ve elden satışını yapın.

Cihazının ödeme seçeneklerini dikkatlice inceleyin belki bankadan kredi almak yada nakit avans çekmek sizin için daha avantajlı olabilir. İleriye dönük daha az hata yapmak için findeks kredi skoru bilin ve tavsiyelere dikkat edin.

Tarifenize Ek Cihaz Kampanyası Koşulları

En az 6 aylık faturalı hat sahibi olmanız ve fatura dönemlerinizin düzgün ödenmiş olması gerekmekte. Son iki yıl içerisinde cihaz kampanyalarından cezanız olmaması gerekiyor. Cihazın kullandığınız tarife paketi içerisinde olması yada tarifenizi cihaz kampanyasının içerdiği liste içerisine yükseltmeniz gerekmekte. Belirli aralıklarla iyi bir ödeme geçmişiniz var ise ikinci bir cihaz alımı da yapmanız mümkün.

Son olarak sıkça internette reklamı yapılan faturalı hatta krediniz hazır sloganlarının açılımı budur. Umarım bu makalemiz sayesinde faturalı hat sahiplerine sıkça pazarlanan bu yöntem için daha bilgili olmuşsunuzdur.

Faturalı Hatta Kredi Kampanyası ve Bilinmesi Gerekenler
4.9 (98.89%) 18 Oy verildi.
Paylaş

20 yorum

 1. Faturalı hatta kredi yasal olsun olmasın para olmayınca mecbursun ötesi yok ama acil paraya sıkışınca dediğin gibi alıp kendin satman daha mantıklı. Birde gezici olarak bu olayı pazarlayan insanlar var. Onlara dikkat edin siz.

  • Acil nakit bence eşden dostan alınır 🙂 Ama para bulamayınca mecbur bazen bu tarz işlere yapmak gerekiyor.

 2. Faturalı hattınıza kredi çıkarıyoruz dediler iphone 7 alıp satmışlar benim üzerimden ama parayı verdi adamlar.

 3. Selamlar ismim Filiz ben neredeyse 2 yıldır vodefon kullanıyorum faturalı hattıma kredi alabilir miyim.

 4. Acil paraya sıkıştım faturalı hattıma nasıl cihaz alırım kredi çekemiyorum. Turkcell kullanıyorum hangi cihaz kampanyasını kullanmalıyım?

 5. insanları nasıl dolandırcaklarını şaşırdılar ya. böyle bir konuya açıklık getirdiğiniz için öncelikle teşşekkür ederim. normalde faturalı hat üzerinden kredi çekilmeyeceğini bir çok insan bilir fakat teknoloji ve internet ile ilgisi olmayanlar bu yalanlara kolay inanabiliyor. sizin bu verdiğiniz bilgilerin on katını tv kanalları vermesi gerekir fakat onlar bir çok insan mağdur olduktan sonra bir haberle olayı kapatıyorlar.

  • Bence bunu haber yaparlarsa bizim insanımız faturalı hatlara kredi varmış diyerek koşar telefon bayilerine. Bizde maalesef okuduğumuzu anlamama duyduğumuzu duymama hastalığı var.

 6. Bu tür dolandırıcılık üstelik operatörlerin resmi bayileri tarafından da yapılıyor. Kesinlikle kanmayın. Böyle bir teklifle gelen kişileri ilgili yerlere şikayetten çekinmeyin.

 7. Ya arkadaş zaten kredi notu düzgün olan her vatandaş kredi çekebiliyor. Bence çok gereksiz bir uygulama olmuş. Tabi ihtayaç duyan var ki böyle bir uygulama getirmişler.

 8. Recep çalışkan

  Faturalı hat ile kredi konusunda aklıma takılan birkaç soru vardı açıklaman ile giderdin sağol

 9. bana çok ters gelen bir konu. bu tip işlemlere bulaşacak kişilere şiddetle bu tip işlerden uzak durmalarını tavsiye ederim.

 10. Bende geçen gün buna benzer bir iş yaptım ama telefon hattıma kredi falan çekmedim. Gittim iphone telefon aldım sonrada sattım.

 11. Kredilerin bu kadar alınıyor olmasının sakıncaları da var. Dikkat etmek gerek, ödeyemeyeceğiniz borcun altına girince sonra borçtan kurtulamıyorsunuz.

 12. Türk telekom üzerinden faturama ek cihaz alıp arkadaşıma sattım. Peşin fiyatına taksit sunduğu için avantajlı oldu. Bankadan kredi çeksem faiz ödeyecektim elime toplu para geçmiş oldu. Uyarınız için teşekkürler 😀

Yorum Yaz