Burun Estetiği Ameliyatı

0 11

Burunlarının estetik olmadığını düşünenler için, burun estetiği ameliyatı tekniklerinin oldukça geliştiğini müjdeleyelim.Yüz görünümünü etkileyen en önemli bölge olan burun, gerek görüntüsü gerek işlevleri nedeni ile ortaya çıkan sorunların burun estetiği ameliyatı ile kolaylıkla çözülerek, estetik ve işlevsel hale getirilebilmektedir. Her alanda hızla gelişen tıp ve teknoloji, estetik alanında da ihtiyaç duyanlara kolay ve etkili çözümler sunmaktadır.

Burun görüntüsünden veya nefes alamamaktan şikâyetçi olan birçok insan ve bu sorunların da birçok sebebi var. Ama neyse ki bu sebepleri tespit edip çözüme kavuşturacak uzmanlar da var. Ancak öncelikle kişilerin bu operasyonun yapılmasına karar vermeleri gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişiler; operasyonu gerçekleştirecek uzman, yöntem, amaç, beklenti gibi konularda yoğun araştırmalar yaparak karar vermelidir. Burun estetiği yapacağını söyleyen herkese güvenilemeyeceği gibi, hangi yöntemle yapılacağı, amaçlananın ne olduğu, hangi riskleri içerdiği gibi hususlarda şeffaf davranmayan kişi ve kuruluşlardan uzak durulmalıdır.

Hangi Durumlarda Burun Estetiği Ameliyatı Olunmalı?

Burunlarda, doğuştan ya da sonradan oluşan çeşitli görsel ve işlevsel problemler meydana gelebilmektedir. Ameliyat olmak için ise bu problemlerden birinin olması, ya da göreceli olan, kişinin zevkine uymayarak rahatsız eder olması bile yeterlidir. Yani illaki kırık, çıkık, kıkırdak ezikliği gibi sorunlar oluşması gerekmez.

Burunlarda İşlevsel Bozukluklar Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı ile giderilebilecek temel işlevsel şikâyet, burun yapısı bozukluğundan kaynaklanan nefes almakta zorlanılması durumudur. Bu gibi durumlar dışarıdan görsel olarak fark edilmese bile mevcut olabilir. Burun kemik ve kıkırdakları düzeltilerek rahatlama sağlanır.

Burunlarda Görsel Şikâyetler Nelerdir?

Beğenme göreceli bir kavram olduğundan bunun belli bir tanımını yapmak zordur. Mesela uzun burun kimi toplumlarda tercih sebebi iken kimi toplumlarda beğenilmeyebiliyor. Doğuştan gelen veya sonradan oluşan sebeplerle burun şeklinin beğenilmemesi durumunda burun estetiği ameliyatı ile istenilmeyen durumdan kurtulmak mümkündür.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu operasyonlardan sonra tampon kullanmak zorunda kalınacağı, uzun süre toplum hayatından uzak kalınacağı gibi korkular artık eskilerde kalmaktadır. Artık oldukça kibar destek araçları ile tampon sorunu çözülmektedir. Hatta ameliyat durumuna göre hiç gerek kalmayabilir. Ayrıca 1 gece hastanede müşahede altında kaldıktan sonra eve gidilebilir. Yalnız 7 gün dikkatli ve temiz bakım gerekir.

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenler için en önemli tavsiye ise, operasyonu gerçekleştirecek kişi ve kuruma güvenebileceklerinden emin olmalarıdır.


Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.